naglowek

Spotkanie z chemią

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci "Poznaj świat chemii"chemia coll 500

termin: 30 maja 2015 godz. 10.00-11.30

miejsce: Gdynia, ul. Tatrzańska 35 (budynek Zespołu Szkół Jezuitów)

cena: 21 zł

Zajęcia są kierowane do dzieci w wieku 6-10 lat, które wraz z opiekunem będą wykonywały proste doświadczenia chemiczne, pod kierunkiem osoby prowadzącej. Celem spotkania jest nie tylko dobra zabawa, ale wyrabianie umiejętności obserwacji oraz samodzielnego i prawidłowego myślenia oraz formułowania wniosków, a także kształtowania dociekliwości badawczej właściwej dla nauk przyrodniczych.

Istnieje możliwość zamówienia zajęć grupowych przez szkoły podstawowe i przedszkola – zajęcia również w siedzibie fundacji.

Granty dla dobra

wakcji

W ostatnim czasie Zarząd Fundacji przyznał dwa granty na projekty realizowane przez instytucje jezuickie. Jedną z nich był cykl wystaw przedstawiających portrety uchodźców mieszkających w Polsce, realizowany przez Jezuickie Centrum Społeczne "W Akcji". Drugiemu projektowi przyświeca haslo "Być dla innych". Parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Warszawie organizuje charytatywny punkt wsparcia dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. 

Środki pochodziły z wpłat 1% podatku. Zachęcamy do przekazywania 1% również w tym roku.

 

Dzień otwarty w Zespole Szkół Jezuitow

Dnia 21 marca 2015 roku, w imieniu zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Jezuitów, zapraszamy na Dzień Otwarty szkoły.

 PLAKAT GJ

 

Konferencja "Kobieta w Koranie, w Biblii, w Kościele"

Faith Goble600Zapraszamy na konferencję pt. "Kobieta w Koranie, w Biblii, w Kościele", która odbędzie się 14 marca 2015 (sobota) w godz. 10.00-14.00 w Gdyni w budynku Zespołu Szkół Jezuitów. Prowadzący: Irena Neumueler, Barbara Pasamonik, Dorota Dźwig, Wojciech Żmudziński SJ. Konferencja jest organizaowana przez Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe we wspolpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Centrum Arrupe.

Wesprzyj nas swoim 1%

MAGIS 1 banner

Nadszedł czas rocznych rozliczeń podatkowych. Prosimy Państwa o wsparcie naszej działalności swoim 1% podatku dochodowego. Dzięki temu będziemy mogli pomóc w realizacji działań, prowadzonych przez instytucje jezuickie, takie jak: Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej, Jezuickie Centrum Społeczne "W Akcji", Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni, Fundacja Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO, Centrum Arrupe, Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie, Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, Duszpasterstwo Akademickie "Studnia" w Toruniu, Sanktuarium pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Kliknij w banner po lewej stronie, aby wypełnić PIT.

 

Boże Narodzenie

BN2014

„Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych
Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość.”

 Radości, spokoju i miłości z okazji świąt Bożego Narodzenia 

 życzą członkowie Zarządu i pracownicy Fundacji Magis

 

 

Jezuicka Akademia Magis - czekamy na ciąg dalszy

 teatr JAM

Czekamy na decyzję w sprawie dofinansowania kolejnej edycji naszego programu "Jezuicka Akademii Magis". Celem programu jest wyrównywanie szans dzieci z klas piątych i szóstych szkół podstawowych, zagrożonych edukacyjnym i społecznym wykluczeniem. Prowadzimy zajęcia pomocy w nauce (lekcje przedmiotowe) oraz zajęcia rozwojowe (teatralne, chemiczne, muzyczne).

 

X Charytatywny Turniej Mikołajkowy w Zespole Szkół Jezuitów

Turniej banner

W tym roku już po raz dziesiąty, wraz z aprzyjaźnionymi instytucjami, Zespół Szkół Jezuitów organizuje Charytatywny Turniej Mikołajkowy, podczas którego odbędą się kiermasz i aukcja. Całkowity dochód przeznaczymy na zakup paczek świątecznych dla dzieci leczonych na Oddziale Hematologii i Chemioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Dziękujemy za 1%

 

MAGIS 1 banner 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku zdecydowali się przekazać 1% Fundacji Magis. Otrzymaliśmy kwotę 42251,58 złotych. Pieniądze przeznaczymy na wsparcie działań społecznych, edukacyjnych oraz formacyjnych instytucji jezuickich.

 

 

Poradnia prawna - brak dyżurów w Fundacji Magis

W roku akademickim 2014/2015 studenci prawa ze Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Gdańskiego nie będą dyżurowali w Fundacji Magis,  ze względu na zmianę naszej siedziby. Niestety obecnie nie dysponujemy lokalem, w którym mogłyby się odbywać konsultacje. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Jednocześnie odsyłamy na stronę http://www.supp.ug.edu.pl/

Kolory dźwięków

tecza

„Kolory dźwięków” to 7 spotkań warsztatowych dla dzieci w wieku 6-8 lat, których celem jest szeroko pojęty rozwój muzyczny dzieci oraz doświadczanie przez nie rozmaitych, możliwie jak najszerszych, aspektów muzyki, definiowanej zarówno w sposób formalny (rytmika, dynamika, melodyka), jak i potoczny (dźwięki „natury”, z otoczenia). Każdy warsztat ma swoją unikalną tematykę wiodącą, poprzedzaną każdorazowo krótkimi ćwiczeniami rozgrzewającymi. Podczas wszystkich spotkań warsztatowych, praca ma charakter indywidualny i grupowy, dzięki czemu uczestnicy mają możliwość doświadczania samodzielnego poczucia sprawstwa, jak również rozwijania umiejętności muzycznych we współpracy w grupie. Ważnym elementem warsztatów jest ich komponent twórczy – dzieci są zarazem wykonawcami, jak i inicjatorami, „reżyserami” poszczególnych zadań.

Pierwsze zajęcia rozpoczynamy 22 listopada 2014!!!

Liczebność grupy: 10 osób
Ilość spotkań warsztatowych: 7 jednostek po 1,5 h; sobota 10.00–11.30

Koszt pojedynczych zajęć: 27 złotych
Istnieje możliwość uczestnictwa w pełnym bloku spotkań, jak również w dowolnie wybranych jednostkach (elastyczna konstrukcja tematyczna warsztatów)

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

22.11.2014 Spotkanie 1.: Budzimy muzykę, która drzemie w nas!

Warsztat obejmuje ogólnorozwojowe ćwiczenia umuzykalniające, głównie z  zakresu kształcenia słuchu, rytmiki, dynamiki, melodyki oraz harmoniki, połączone z elementami muzykoterapii.

6.12.2014 Spotkanie 2.: Zrób to sam – mały muzyk i twórca.

 Warsztat obejmuje samodzielne wykonanie instrumentów muzycznych z odpadów oraz wspólne odegranie na nich jednego utworu muzycznego.

Czytaj więcej: Kolory dźwięków

Spotkanie szabatowe

 spotk szabat2

W sobotę 20 września odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu "Spotkania szabatowe" realizowanego dzięki wsparciu Województwa Pomorskiego we współpracy z Centrum Arrupe. Celem spotkań jest poznawanie przez chrześcijan tradycji i kultury żydowskiej, wspólny dialog Żydów i chrześcijan, budowanie właściwych relacji. Tym razem goście z gminy żydowskiej „Beit Trójmiasto” przybliżyli nam zwyczaje związane ze świętem Rosz ha-Szana.


XX-lecie Ogólnokształacącego Liceum Jezuitów

20 lat temu, z inicjatywy absolwentów przedwojennego Gimnazjum Jezuitów w Orłowie, powstało Ogólnokształcące Liceum Jezuitów w Gdyni przy ul. Tatrzańskiej. Z tej okazji, 12 września 2014 roku o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w Kościele św. Stanisława Kostki, a po niej uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

szkola maj

 

Jezuicka Akademia Magis w Warszawie

 

oboz Wwa2oboz Wwa1

Za nami już 5-dniowy edukacyjny obóz Jezuickiej Akademii Magis w Warszawie. Uczestnicy obozu odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki, Giełdę Papierów Wartościowych, Sejm RP, Muzeum Powstania Warszawskiego.