naglowek

W poszukiwaniu zagubionego rękopisu

MagisGdynia: 27 października 2012 - Uczestnicy programu Jezuickiej Akademii Magis wybrali się pod kierunkiem pani przewodnik, Katarzyny Michałowskiej, na wyprawę w poszukiwaniu "zagubionego rękopisu". Celem wyprawy było zapoznanie się z historią Gdyni i zainteresowanie uczniów zgłębianiem dziejów własnego miasta.

Na zdjęciu: przygotowania do wyjścia w miasto.

 

Zajęcia dla uczniów w Kartuzach

KartuzyKartuzy: 15 października 2012 - Uczniowie z Kartuz, uczestniczący w zajęciach organizowanych przez Fundację Magis, w ramach zajęć matematycznych, wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach podejmujących zagadnienie geometrii w sztuce. Warsztaty zatytułowano "Światło w sztuce i nauce". W trakcie zajęć uczniowie analizowali wybrane dzieła sztuki pod kątem plastycznym, eksperymentowali ze światłem oraz poznali charakterystyczne rysy dzieł impresjonistów i kubistycznych obrazów Picassa. Każdy uczestnik warsztatów tworzył również własną kompozycję z wykorzystaniem poznanych technik. Zajęcia zostały przygotowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.

Czytaj więcej: Zajęcia dla uczniów w Kartuzach

Kolejny rok Jezuickiej Akademii Magis

jezuicka akademia magisGdynia, Wejherowo, Kartuzy: 13 października 2012 -  Rozpoczęliśmy drugi rok zajęć w ramach programu Jezuickiej Akademii Magis. Podobnie jak w zeszłym roku, wyselekcjonowani przez szkolnych pedagogów uczniowie klas VI z Gdyni, Wejherowa i Kartuz przygotowują się pod kierunkiem najlepszych nauczycieli, by zdać dobrze egzamin na zakończenie szkoły podstawowej. Również w tym roku zaangażowali się w nasz projekt wolontariusze, którzy wspierają pracę nauczycieli i starają się integrować grupę.

 

Poradnia prawna wznowiła działalność

Fundacja MagisGdynia: 11 października 2012 - Od dzisiaj wznowiła działalność Studencka Poradnia Prawna. Na zainteresowanych czekamy w każdy czwartek w godzinach od 16:00 do 18:00 w domku Centrum Arrupe w Gdyni, przy ul. Tatrzańskiej 35. O zasadach działania poradni możesz przeczytać TUTAJ.

 

 

Wystawa z okazji 75-lecia obecności jezuitów w Gdyni

jezuiciGdynia: 16 września 2012 - O godz. 12:00, na Wzgórzu Świętego Stanisława Kostki, odprawiona została Msza święta z okazji 75-lecia obecności jezuitów na Wzgórzu, które dzięki staraniom Eugeniusza Kwiatkowskiego zostało przed wojną przekazane zakonowi w celu wybudowania tu szkoły. Po Mszy św. o godz. 13:20, przed starym kościółkiem (pierwszą zakonną kaplicą) ojciec Rektor otworzył wystawę fotograficzną prezentującą 75-letnią historię Towarzystwa Jezusowego, która od 1937 roku splotła się z historią miasta Gdyni. Wystawę usytuowaną na zewnątrz wzdłuż starej kaplicy, można oglądać do końca września 2013 roku. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Plansze fotograficzne projektowała Grażyna Grzebińska-Kapusta a zmontował je Janusz Kukielski. Wystawę sfinansowała Fundacja Magis.

Na zdjęciu powyżej: Ojciec Rektor Robert Bujak SJ. Więcej zdjęć z uroczystości otwarcia wystawy zobacz TUTAJ

Obóz w ramach Jezuickiej Akademii Magis

fundacja magisKraków: 23-30 sierpnia 2012 - Ponad 40 uczestników Jezuickiej Akademii Magis z Wejherowa, Kartuz i Gdyni wzięło udział w obozie zorganizowanym w Krakowie przez Fundację Magis. Świeżo upieczeni gimnazjaliści/gimnazjalistki oraz ich młodsi koledzy i koleżanki rozgrzewali umysły przed nowym rokiem szkolnym. Był czas na doskonalenie umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy ale także na rozrywkę i wypoczynek.

Obozem kierowała Anna Jóźwiak. Na zdjęciu: dziewczęta w drodze do Krakowa. Więcej zdjęć będzie można obejrzeć wkrótce na tej stronie.

Półkolonie w Parafii św. Stanislawa Kostki w Gdyni

Fundacja MagisGdynia: lipiec 2012 - Mimo zmieniającej się pogody, dzieci uczestniczące w półkoloniach zorganizowanych na Wzgórzu św. Stanisława Kostki w Gdyni, dobrze się bawiły. Wiele wspólnych wycieczek i zabawy integracyjne pozostaną w ich pamięci na długo.

Dziękujemy władzom samorządowym Miasta Gdyni i dzielnicy Działki Leśne za wsparcie finansowe a Siostrze Lucynie i jej ekipie za świetną organizację.

 

Zakończenie roku szkolnego w Jezuickiej Akademii Magis

jamGdynia: 11-13 czerwca 2012 - Zakończyliśmy w naszej Akademii rok szkolny. W kolejne dni uczniowie z Kartuz, Gdyni i Wejherowa pracowali z Sylwią Nowicką i Joanną Furowicz a po zajeciach otrzymali dyplomy oraz ilustrowaną gazetkę ze spotkań z całego roku. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wolontariuszom za trud i uśmiech a uczniom życzymy aktywnego odpoczynku podczas wakacji. Prawie wszyscy uczestnicy Jezuickiej Akademii Magis wezmą udział w letnim obozie naukowo-wypoczynkowym, jaki organizujemy w Krakowie. 

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego w Jezuickiej Akademii Magis

Poznaj świat chemii - 1 czerwca 2012

chemia_1_czerwcaGdynia: 1 czerwca 2012 - W Dniu Dziecka, Fundacja Magis zorganizowała już po raz kolejny zajęcia z chemii dla najmłodszych. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami asystowali przy doświadczeniach prowadzonych przez dr Magdalenę Bogalecką. 

Coraz więcej szkół zaprasza nas, by zaserwować uczniom szczyptę dreszczyku i rozbudzić w nich zainteresowanie chemią. Jesteśmy do dyspozycji a pani Bogalecka już szykuje kolejne odcinki chemicznych "czarów".

Czytaj więcej: Poznaj świat chemii - 1 czerwca 2012

Uczestnicy Jezuickiej Akademii Magis poznawali życie pszczół

jam_19_majaGdynia: 19 maja 2012

Uczniowie z Gdyni i Wejherowa przyjechali do Gdyni i przy domku Centrum Arrupe mieli praktyczne zajęcia z przyrody pod okiem doświadczonego pszczelarza. O życiu i pracy pszczół opowiadał pan Krzysztof Jezierski.

 

Czytaj więcej: Uczestnicy Jezuickiej Akademii Magis poznawali życie pszczół

Warsztaty teatralno-literackie w Kartuzach

Kartuzy_14_majaKartuzy: 14 maja 2012

Uczniowie klas VIb, Va i Vc (Szkoła Podstawowa nr 2)uczestniczący w projekcie Jezuickiej Fundacji Magis odwiedzili Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Spotkanie poświęcone było 100 rocznicy wydania, bardzo poczytnej wśród młodzieży, powieści L.Moud - Mongomery Ania z Zielonego Wzgórza. Zajęcia miały charakter warsztatów teatralno - literackich. Uczniowie wcielili się w rolę wydawcy książki pani Montgomery i mieli określić czy warto zająć się wydaniem powieści czy nie. Potwierdzenia szukali poprzez wędrówkę do czasów XIX - wiecznej Anglii. Czytali fragmety książki i na tej podstawie np. komponowali stroje dla Ani, rysowali ilustracje do książki, a nawet pozowali do zdjęcia wykonanego historyczną metodą. Zajęcia były niezwykle ciekawe i inspirujące. Wszyscy pracowali z wielką ochotą i zapałem. Pomysłodawcą warsztatów był zespół niezwykle kreatywnych bibliotekarzy z Biblioteki Pedagogicznej w Kartuzach, której dyrektorem jest pani Anna Dereń.

Uczniowie Jezuickiej Akademii Magis gimnastykują umysły

jam_GdyniaGdynia: 28 kwietnia 2012

Uczniowie z Kartuz , Wejherowa i Gdyni przyjechali na szczególne zajęcia prowadzone przez specjalistów od Odysei Umysłu. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, nauczyły się wolności w myśleniu i poznały lepiej swoje mocne strony. Jeśli dalsza edukacja w szkole nie zabije ich naturalnej pomysłowości, będziemy mieli nowych wynalazców i wybitnych liderów potrafiących ze sobą współpracować.

 

Jezuicka Akademia Magis w Wejherowie

jam WejherowoWejherowo: 25 marca 2012

Uczniowie znowu rozwijali talenty plastyczne. Staramy się u naszych dobroczyńców, by w przyszłym roku uczniowie mogli dostać indeksy Jezuickiej Akademii Magis i odnotowywać wszystkie swoje sukcesy.

Ponadto na wakacyjny obóz pojedziemy z wszystkimi uczniami z Wejherowa, Kartuz i Gdyni do Krakowa.

Jezuicka Akademia Magis w Kartuzach

jam katruzyKartuzy: 17 marca 2012

W sobotę uczniowie z Kartuz uczestniczący w zajęciach Jezuickiej Akademii Magis, rozwijali swoje talenty plastyczne. Dni powszednie poświęcają natomiast na nadrabianie zaległości z podstawowych przedmiotów i solidne przygotowanie się do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej. Pomagają im w tym najlepsi nauczyciele matematyki, języka polskiego i angielskiego oraz przyrody.