naglowek

Postępy w astronautyce

Międzyszkolny Klub Astronomiczny oraz Polskie Towarzystwo Astronautyczne serdecznie zaprasza młodzież i osoby dorosłe zafascynowane astronomią na konferencję pt. "Postępy w astronautyce" w dniu 20 grudnia 2008 (sobota) w godz. 11.30 - 17.00

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o pobranie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ i odesłanie na adres biura. Wszystkie osoby, które zostaną przyjęte na konferencję otrzymają potwierdzenie przyjęcia drogą elektroniczną.

Poniżej przedstawiamy ramowy plan konferencji.

Czytaj więcej: Postępy w astronautyce

Jak poruszyć wolę i serce ucznia - konferencja dla nauczycieli

Gdynia, 15 listopada 2008

Pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdyni odbyła się dzisiaj, dnia 15 listopada 2008, konferencja zatytułowana JAK PORUSZYĆ WOLĘ I SERCE UCZNIA. W programie wystąpili Hanna Hetmańska z Gdyni, Bogdan Kosztyła z Łodzi, Paweł Szpyrka SJ z Warszawy (na zdjęciu) i Wojciech Żmudziński SJ z Gdyni. W sali Centrum Arrupe gościliśmy około 80 nauczycieli. W konferencji uczestniczyła także Wiceprezydent Gdyni, pani Ewa Łowkiel.

Czytaj więcej: Jak poruszyć wolę i serce ucznia - konferencja dla nauczycieli

Warsztaty astronomiczne

Gdynia: 25 października 2008 - Odbyły się warsztaty astronomiczne zatytułowane "Obserwacje fotograficzne nieba". Każda osoba zainteresowana obserwacją nieba, robieniem zdjęć  galaktyk, mgławici gromad kulistych mogła się dowiedzieć  między innymi jak zbudować własne obserwatorium astronomiczne. Warsztaty prowadzili:   Jacek Pala, Przemysław Rudź, Marek Kukliński i Adam Malinowski SJ.

 

I Pomorska Konferencja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

 

 
 
 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w I Pomorskiej Konferencji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która odbędzie się 7. października 2008 r. w godz. 9.00-15.00 w gmachu Gimnazjum i Liceum Jezuitów w Gdyni, przy ul. Tatrzańskiej 35.
Konferencja adresowana jest do pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, dyrektorów szkół, pedagogów i psychologów szkolnych. Udział w konferencji jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj więcej: I Pomorska Konferencja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych