naglowek

Przeprowadzka

 

przeprowadzka1przeprowadzka2

Od dnia 1 lipca biuro Fundacji Magis znajduje się w budynku Zespołu Szkół Jezuitów, mieszczącym się naprzeciwko starej siedziby. Jeszcze kilka dni potrwa przygotowanie biura, więc prosimy o wyrozumiałość. Serdecznie dziękujemy nowicjuszom Towarzystawa Jezusowego za pomoc w przeprowadzce. Ile wysiłku to kosztowało widać na powyższych zdjęciach, pomimo to humory dopisywały.

Przygotowania do obozu edukacyjnego w Warszawie

oboz JAM

Koniec roku szkolnego już tuż tuż, a my przygotowujemy się do letniego obozu edukacyjnego Jezuickiej Akademii Magis, który odbędzie się w Warszawie w dniach 10-15 lipca.  W planach mamy wizytę w Centrum Nauki "Kopernik", Sejmie RP, Telewizji Polskiej, wyjście do teatru. oraz wiele, wiele innych. Powyżej zdjęcie z zeszłorocznego obozu w Przywidzu.

Zakończenie roku Jezuickiej Akademii Magis

W sobotę 14 czerwca 2014 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny Jezuickiej Akademii Magis. Młodzież, pod okiem dietetyk Aldony Klebowskiej, przygotowała poczęstunek. W ramach programu Jezuicka Akademia Magis 14 uczniów piątych i szóstych klas gdyńskich szkół podstawowych uczestniczyło w zajęciach przedmiotowych oraz teatralno-rozwojowych. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za ten rok pracy. Przed nami jeszcze letni obóz edukacyjny w Warszawie.

JAM kulinarne 2014 06 14 1 JAM zakoncz

Owocowo-warzywne klimaty dla Taty

desery owocowe

dla kogo: dzieci 6-9 lat

 

gdzie:      Zespół Szkół Jezuitów,

                 Gdynia, Tatrzańska 35

 

kiedy:      23 czerwca 2014,

                 godz. 17:30–19:00

 

za ile:      25 zł

 

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na kolejne warsztaty kulinarne,

tym razem przygotowane z okazji Dnia Ojca. 

Wykorzystując czerwcowe bogactwo owoców i warzyw

wyczarujemy smaczne i zdrowe upominki dla naszych tatusiów.

Warsztaty poprowadzi dietetyk Aldona Klebowska.

 

W programie:

  • musy owocowe z dodatkiem lodu – przygotowanie i dekorowanie,
  • zdrowe szaszłyki,
  • tortille warzywne – przygotowanie i pieczenie ciasta na tortille, komponowanie nadzienia z warzyw,
  • lemoniadowa niespodzianka dla tatusiów.

Zgłoszenia:

tel. 58 661 65 56; 664 92 52 52

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Festyn rodzinny w Zespole Szkół Jezuitów

festyn rodzinny 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na plenerowy FESTYN RODZINNY, który odbędzie się przy budynku Zespołu Szkół Jezuitów w sobotę - 7.czerwca - w godz. 9.00 - 12.00. Atrakcjami tegorocznej edycji będą m.in. zawody sportowe w ramach turnieju siatkówki, tenisa stołowego i rzutów do kosza, kącik dla maluchów, porady dietetyczki, manicure, kiermasz książek oraz wiele, wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie! Gorąco zachęcamy do udziału we wspólnej zabawie!

Świat chemii dla najmłodszych

 

13czerwca chemia1

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci "Poznaj świat chemii"

dla kogo: dzieci 6-11 lat

gdzie: Zespół Szkół Jezuitów, Gdynia, Tatrzańska 35

kiedy: 7 czerwca 2014, godz. 10:30–12:00 - Młody chemik

                                               14:00 - 15:30 - Starszy chemik

za ile: 19 zł

 Zajęcia są kierowane do dzieci w wieku 6-11 lat, które wraz z opiekunem, będą wykonywały proste doświadczenia chemiczne pod kierunkiem osoby prowadzącej. Celem spotkania jest nie tylko dobra zabawa, ale wyrabianie umiejętności obserwacji i samodzielnego myślenia oraz formułowania wniosków, a także kształtowania dociekliwości badawczej właściwej dla nauk przyrodniczych.

 Grupa "Młody chemik" - dla dzieci uczestniczących w zajęciach po raz pierwszy;

 Grupa "Starszy chemik" - dla dzieci, które brały już udział w naszych zajęciach.

 

Akademia Biblijna - spotkania szabatowe

szabat 2014 05 1717 maja 2014 roku, dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, odbyło się pierwsze z dwóch spotkań w ramach projektu "Spotkania szabatowe". Przedstawiciele wspólnoty Beit Trójmiasto przyblizyli nam kulturę i zwyczaje żydowskie związane z szabatem: pieśni, modlitwy szbatowe oraz spróbowalismy tradycyjnych potraw szabatowych. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób. Na następne spotkanie zapraszamy 20 września 2014 roku.

 

Konferencja "Wiara w biznesie"

Polecamy konferencję WIARA W BIZNESIE, organizowaną przez Polską Akademię Biznesu oraz Centrum Arrupe oraz spotkanie z autorem książek HEROICZNE PRZYWÓDZTWO oraz HEROICZNE ŻYCIE - Chrisem Lowneyem: 12 maja 2014 w Płocku. To będzie wielkie wydarzenie. Więcej na stronie: TUTAJ

wiarawbiznesie

 

 

 

 

VII Pomorski Kongres Obywatelski

12 kwietnia uczestniczyliśmy w VII Pomorskim Kongresie Obywatelskim, który odbywał się w Gdańsku w gmachu Politechniki Gdańskiej. Uczestnicy brali udział w siedmiu sesjach tematycznych. Dla nas najbardziej interesująca była Edukacja dla rozwoju - jak wyzwalać energię i rozwijać talenty naszych dzieci?, której moderatorem był Pan Robert Firmhofer - dyrektor Centrum Nauki Kopernik, a krótki wstęp wygłosiła Minister Edukacji Narodowej - Pani Joanna Kluzik-Rostkowska. Wystąpienia panelistów były niezwykle ciekawe i inspirujące, a główna konkluzja z nich wynikająca to: nauczyciel z pasją i charyzmą to podstawa dobrego nauczania, zarówno w szkolnictwie publicznym, jak i niepublicznym. Takich wspierajmy i kształćmy.

pkngo2014 2pkngo2014 3

Sobotnie zajęcia

W ostatnią sobotę 5 kwietnia 2014 roku odbyły się wielkanocne warsztaty kulinarne oraz zajęcia z j. polskiego i przyrody w ramach Jezuickiej Akademii Magis.

wielkanocne kulin1  wielkanocne kulin2

Nowe władze Fundacji

Pod koniec marca nastapiły zmiany we władzach Fundacji Magis. Serdecznie dziękujemy za społeczną pracę dotychczasowej Radzie i Zazrządowi. Do Zarządu Fundacji Magis zostali powołani:o. Andrzej Batorski SJ - prezes zarządu, Marta Piernikowska-Hewelt - członek zarządu, o. Michał Masłowski SJ - członek zarządu. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy. Więcej informacji w zakładce Władze.

Wielkanocne warsztaty kulinarne

wielkanocny kurczak 

dla kogo: dzieci 6-9 lat

gdzie: Zespół Szkół Jezuitów, Gdynia,   Tatrzańska 35

kiedy: 5 kwietnia 2014, godz. 10:00–11:30

za ile: 25 zł

Z myślą o zbliżających się Świętach Wielkanocnych przygotowaliśmy warsztaty kulinarne dla dzieci wraz z opiekunami, które poprowadzi dietetyk Aldona Klebowska. Podczas warsztatów dzieci będą przyrządzać zdrowe babeczki wielkanocne. W formie quizu dowiedzą się ciekawostek na temat wielkanocnych potraw, m.in. o jajkach, nie tylko kurzych. Dzieci wrócą do domu z tajemniczym prezentem, który same zaczną tworzyć na zajęciach.

Prosimy o przyniesienie fartuszka kuchennego, kubeczka i wyobraźni. 

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 58/661 65 56, 664 92 52 52

Zajęcia rozwojowe dla szóstoklasistów

zajecia flipsy

W ubiegłą sobotę, podczas zajęć rozwojowych w ramach Jezuickiej Akademii Magis, uczestnicy wykonywali takie "flipsowe cuda".

Zapraszamy na Koncert Wielkopostny

BozykJerzy Michał Bożyk oraz Fundacja Magis i Centrum Arrupe zapraszają na Koncert Wielkopostny. Krakowski wokalista i kompozytor jazzowy, Jerzy Michał Bożyk, wykona utwory gospel i zachęci do wielkopostnej refleksji. Koncert odbędzie się 21 marca 2014 o godzinie 19:00 w budynku Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni przy ul. Tatrzańskiej 35. Osoby chętne do wzięcia udziału w koncercie prosimy o rejestrację poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY lub na FACEBOOKU. By pokryć koszty organizacyjne, podczas koncertu przejdziemy się z kapeluszem. Jerzy Michał Bożyk (ur. 1941) - wieloletni uczestnik Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami oraz Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki Turystycznej YAPA. Pracował z takimi zespołami jak THE JAZZ FIVE BOYS, SILVER JAZZ i TIGER RAG. Koncertował w Czechosłowacji, Danii, Finlandii i Szwecji. Od 1982 jest członkiem zespołu jazzowego BEALE STREET BAND. Obecnie można go słuchać w krakowskim klubie AWARIA.