naglowek

Warsztaty kulinarne - relacja

warszt kulin1warszt kulin3 

 

 

 

 

 

 

 

W piątek, 21 lutego 2014, odbyły się w Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni warsztaty kulinarne dla dzieci zatytułowane SMACZNIE, ZDROWO, ODJAZDOWO - POZNAJEMY ZDROWE SMAKI. Prowadziła je Aldona Klebowska (dietetyk), a organizatorem tej niecodziennej lekcji była FUNDACJA MAGIS. Dzieci odpowiadały na pytania po co jedzą i co jest zdrowe. Jednak zajęcia praktyczne dały im najwięcej radości. Jadły figi, daktyle, ciecierzycę. Robiły wesołe kanapki i owocowe koktajle. Wypiły ze smakiem pokrzywę z pomarańczą i bawiły się w odgadywanie nazw owoców i warzyw, które ukryła przed nimi prowadząca zajęcia.

Zapraszamy na warsztaty kulinarne dla najmłodszych

„Smacznie zdrowo odjazdowo – poznajemy zdrowe smaki„

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat wraz z opiekunem.kulinarne warsztaty

Termin: 21.02.2014 (piątek) godz. 17:00–18:30

Miejsce: Zespół Szkół Jezuitów, Gdynia, ul. Tatrzańska 35

Cena: 28 zł

Prowadząca: Aldona Klebowska - dietetyk

 Z myślą o zdrowiu naszych pociech,

przygotowaliśmy warsztaty kulinarne, 

podczas których dzieci będą miały okazję poznać nowe smaki 

oraz wspólnie z rodzicem przyrządzą pyszne i zdrowe potrawy.

 

Dzieci poprzez zabawę:

– sprawdzą swoją wiedzę na temat owoców i warzyw

– wyniosą podstawową wiedzę na temat zdrowego żywienia

– nauczą się tworzyć zdrowe i ciekawe smakołyki

– zabiorą do domu listę zdrowych przekąsek przygotowaną przez Panią Dietetyk

Każde z dzieci wraz z opiekunem będzie mogło stworzyć przekąskę swoich marzeń z zapewnionych przez nas produktów.

Z domu proszę zabrać fartuszek kuchenny, ulubiony kubeczek i wyobraźnię.

Będzie smacznie, zdrowo i odjazdowo!

ZAPRASZAMY !!!

Zgłoszenia: Fundacja Magis, tel: 58 661 65 56, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dyżury Poradni Prawnej

Ze względu na przerwę międzysemestralną, najbliższy dyżur Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej odbędzie się 20 lutego 2014.

 

Mikołaj w Centrum Almoukales w Syrii

Syria
 
  Do Centrum Almoukales w Homs (Syria) zawitał Mikołaj i przyniósł dzieciom skromne upominki. Edukacyjne centrum dla dzieci w ogarniętym wojną Homs prowadzi ojciec Ziad, który ukończył w Centrum Arrupe międzynarodowy kurs dla kierowniczej kadry oświatowej (IJELP). Dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli pracę ojca Ziada wpłacając Fundacji Magis darowiznę na misję jezuitów w Syrii. Nadal można to zrobić z dopiskiem MISJE W SYRII.

Chemia na wyciągnięcie ręki

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia pt. "Poznaj świat chemii", które odbędą się 17 stycznia 2014 w godz.swiat-chemii 3 17.00-18.30 w Gdyni przy ul. Tatrzańskiej 35.

Koszt to 19 zł (dziecko z opiekunem). Zajęcia są kierowane do dzieci w wieku 6-11 lat, które wraz z rodzicem lub opiekunem, pod kierunkiem osoby prowadzącej będą wykonywały proste doświadczenia chemiczne. Celem spotkania jest nie tylko dobra zabawa, ale wyrabianie umiejętności obserwacji oraz samodzielnego i prawidłowego myślenia oraz formułowania wniosków, a także kształtowania dociekliwości badawczej właściwej dla nauk przyrodniczych.

Istnieje możliwość zamówienia zajęć przez szkoły podstawowe i przedszkola.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Charytatywny turniej mikołajkowy

7 grudnia 2gramikolaj013 w zaprzyjaźnionym Gimnazjum i Liceum Jezuitów, odbędzie się IX charytatywny turnjej mikołajkowy. W programie przewidziane są zawody pływackie, turniej koszykówki. W trakcie zawodów będzie można skorzystać z konsultacji z dietetykiem, fizjoterapeutą, zajęć dla najmłodszych. Odbędzie się także turniej tenisa stołowego, loteria fantowa.

CAŁKOWITY DOCHÓD PRZEZNACZONY DLA MAŁYCH PACJENTÓW Z ODDZIAŁÓW ONKOLOGII I HEMATOLOGII AMG!

Wiecej informacji udziela  Marta Piernikowska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Jak zorganizowć kampanię 1%

Fundraising Falenica2013c

 

W sobotę, 16 listopada, członkowie zespołu wdrażającego program fundraisingowy w Centrum Arrupe, Fundacji Magis, Edukacyjnej Klinice oraz Gimnazjum i Liceum Jezuitów w Gdyni, spotkali się w Warszawie w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury, gdzie pod kierunkiem Grzegorza Grucy z Polskiej Akcji Humanitarnej planowali najbliższą kampanię mającą zachęcić do przekazywania 1% na Fundację Magis.

Jezuicka Akademi Magis - zajęcia teatralno-rozwojowe

Na ostatnich zajęciach Jezuickiej Akademii Magis uczestnicy pod kierunkiem Moniki Ochendal-Szajkowskiej projektowali koszulki, przedstawiające ich charakter i osobowość. Uczniowie mieli do dyspozycji różne materiały: farby, flamastry, nitki, guziki, cekiny. Zajęcia teatralno-rozwojowe mają m. in. na celu: rozwijanie wyobraźni, zdolności, pobudzić twórcze myślenie, budować więzi grupowe oraz motywować i ośmielać do podejmowania wyzwań.

Wykonane stroje będą im odtąd towarzyszyły na każdych zajęciach teatralnych. A oto efekty pracy:

JAM koszulki

 

Tydzień z Boomerangiem

rejs ZaruskiA oto relacja z ostatniego tygodnia działań grupy Boomerang - na morzu i w laboratorium.

To jednak nie koniec działań grupy Boomerang. Rejsy na STS Generał Zaruski oraz warsztaty naukowo - konserwatorskie na Katedrze Elektrochemii, Korozji i Inżynierii Materiałowej to pierwszy etap projektu. Kolejne działania zaplanowane są na przełom stycznia/lutego, kiedy grupa zorganizuje warsztaty wyjazdowe do szkół gimnazjalnych z regionu Pomorza.

Grupa Boomerang w akcji!

warsztaty Boomerang

Młodzież gimnazjalna z Wejherowa, Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Wandowa, Gardeji, Nowego Dworu, Kwidzyna oraz Kartuz uczestniczy w rejsie na żaglowcu "Generał Zaruski" po Zatoce Gdańskiej oraz warsztatach konserwatorsko-naukowych na Politechnice Gdańskiej w ramach projektu "Od wydobycia po konserwację - w poszukiwaniu skarbów szlakiem historycznego portu gdańskiego" dofinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu "Młodzież w działaniu". A wszystko to wymyślili i zorganizowali młodzi naukowcy i pasjonaci żeglarstwa z grupy Boomerang.

Poradnia Prawna

To już czwarty rok współpracy ze Studencką Uniwersytecką Poradnią Prawną.

W każdy czwartek w godz. 16.00-18.00 (z wyjątkiem dni świątecznychi ferii akademickich) w siedzibie fundacji przy ul. Tatrzańskiej 35  w Gdyni dyżurują studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, udzielając nieodpłatnie porad prawnych.

Gdyński punkt Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej powstał w uzupełnieniu istniejących już instytucji na Wzgórzu św. Stanisława Kostki pomagających osobom w trudnej sytuacji życiowej. Pomyśleliśmy, że bezpłatna poradnia prawna byłaby pożądanym uzupełnieniem udzielanej dotychczas pomocy. Poradnia jest otwarta dla wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują, a po prostu nie stać ich na odpłatną konsultację u prawnika.

Zajęcia Jezuickiej Akademii Magis

JAM 2013 09 28

 

W minioną sobotę 28 września 2013 rozpoczęliśmy zajęcia Jezuickiej Akademii Magis. Uczestniczyło w niej kilkanaścioro uczniów klas piątych i szóstych gdyńskich szkół podstawowych. Lekcje języka polskiego i przyrody podobały się tak bardzo, że grupa nie może się już doczekać kolejnej soboty. Oby tak dalej! Zajęcia mogliśmy zorganizować dzięki anonimowej fundacji z Niemiec.

Młodzi pełni pasji

...i chęci, by pomagac młodszym. Zarazić ich pasją i podzielić się swoją wiedzą.

Grupa Boomerang to młodzi i przedsiębiorczy ludzie, którzy mają wspólny cel – pomagać młodzieży w wyborze swojej drogi życiowej poprzez dzielenie się swoimi zainteresowaniami i pasją do żeglarstwa, prac badawczych oraz historii portu gdańskiego.  czytaj więcej

Zapraszamy uczniów drugich klas gimnazjum do bezpłatnego udziału w projekcie współfinansowanym przez Komisję Europejską w ramach Programu "Młodzież w działaniu". 

Tematyka projektu pt. „Od wydobycia po konserwację  - w poszukiwaniu skarbów szlakiem historycznego portu gdańskiego” obejmuje rejs żaglowcem "Generał Zaruski" oraz zapoznanie z jego historią i patronem, historię portu gdańskiego, jak również zagadnienia badań podwodnych oraz konserwacji zabytków metalowych wykorzystujących wiedzę z przedmiotów szkolnych tj. fizyka lub chemia.

Więcej informacji na Facebooku

Jezuicka Akademia Magis także w tym roku szkolnym!

matma JAM

 

Rozpoczynamy nową edycję Jezuickiej Akademii Magis.Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans dzieci zagrożonych edukacyjnym i społecznym wykluczeniem. Projekt ma na celu pomoc uczniom klas V i VI szkół podstawowych w zajęciach przedmiotowych oraz rozwijać i rozbudzać ich pasje. Zajęcia skierowane są do dzieci z problemami edukacyjnymi oraz do dzieci z rodzin, które nie potrafią lub nie mogą udzielić pomocy w nauce.