naglowek

Efektywne notowanie

jamZajęcia warsztatowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z efektywnego robienia notatek obejmują ćwiczenia z podkreślania tekstów i wydobywania z nich najistotniejszych treści, tworzenia map myśli i innych notatek graficznych, zapamiętywania dat i definicji oraz przygotowywania przejrzystych prezentacji.

Czytaj więcej: Efektywne notowanie

Poznaj świat chemii

jamOferta realizowana jest zarówno na zamówienie przedszkoli i szkół podstawowych jak również na zgłoszenia indywidualne w ogłaszanych kilka razy w roku terminach. Najbliższy termin: Gdynia, 13 czerwca 2013. Zajęcia są kierowane do dzieci w wieku 6-10 lat, które pod kierunkiem osoby prowadzącej, będą wykonywały proste doświadczenia chemiczne. Celem spotkania jest nie tylko dobra zabawa, ale wyrabianie umiejętności obserwacji oraz samodzielnego i prawidłowego myślenia oraz formułowania wniosków, a także kształtowania dociekliwości badawczej właściwej dla nauk przyrodniczych.

Czytaj więcej: Poznaj świat chemii

Warsztaty pisania wypracowań

jamUniwersalny kurs tworzenia prac pisemnych w różnych formach, dla wszystkich, którzy mają kłopoty ze słowem pisanym. Umiejętności pisarskie, które zdobędziesz, przydadzą się nie tylko na języku polskim, ale i historii, wiedzy o społeczeństwie i innych przedmiotach. Gwarantujemy, że na zajęciach nie będziesz się nudził.

Czytaj więcej: Warsztaty pisania wypracowań

Zajęcia uzupełniające dla uczniów klas pierwszych - dobry start

jamProponujemy uczniom klas pierwszych gimnazjum i liceum zajęcia z przedmiotów ścisłych. Nawet najlepsze oceny w gimnazjum/szkole podstawowej nie dają gwarancji, że w pierwszej klasie liceum/gimnazjum odniesiesz sukces. Różnice programowe sprawiają, że wiele osób ma wówczas problem z programem przedmiotów ścisłych. Pozwolimy Ci na bieżąco wyrównywać poziom i trzymać poziom.

Czytaj więcej: Zajęcia uzupełniające dla uczniów klas pierwszych - dobry start

Chemia w laboratorium

jamTe zajęcia laboratoryjne przeznaczone są przede wszystkim dla maturzystów, a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wykazujących uzdolnienia i zainteresowania naukami matematyczno-przyrodniczymi, a także chcących wziąć udział w konkursie/olimpiadzie chemicznej. Głównym celem oferowanych zajęć laboratoryjnych z chemii jest możliwość samodzielnego wykonywania przez uczestników prostych doświadczeń. Uczestniczenie w zajęciach stanowi ważne uzupełnienie teoretycznych wiadomości z lekcji chemii. Uczniowie zdobywają umiejętności obserwowania zjawisk i procesów chemicznych, kształtując zdolności wyciągania i formułowania wniosków. Ponadto uczniowie oswajają się z koniecznością samodzielnego projektowania doświadczeń, co jest treścią zadań maturalnych i konkursów chemicznych.

Czytaj więcej: Chemia w laboratorium