Projekt JAM (Gdynia, Kartuzy, Wejherowo)

Fundacja Magis we współpracy z Edukacyjną Kliniką. Poradnią Profilaktyki Uzależnień oraz Centrum Arrupe rozpoczęła w 2011 roku projekt „Jezuicka Akademia Magis dla uczniów przeżywających trudności w nauce” ze szkół w Gdyni, Kartuzach oraz Wejherowie.

Głównym założeniem projektu jest wyrównywanie szans uczniów piątych klas szkoły podstawowej, zagrożonych edukacyjnym oraz społecznym wykluczeniem, którzy mają trudności w nauce i nie posiadają możliwości uczestniczenia w dodatkowych, pozalekcyjnych zajęciach, które umożliwiłyby rozwijanie talentów. Powstał zespół nauczycieli oraz wolontariuszy, który pracuje już od listopada 2011 roku. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom a w szczególności zaprzyjaźnionej z nami Fundacji z Niemiec, która pragnie pozostać anonimowa.

Poniżej zdjęcia z zajęć:

jezuicka akademia magis