Psychoterapia

Psychoterapia wspiera proces dojrzewania osobowości osoby w niej uczestniczącej. Koncentruje się nie tylko na bieżącej sytuacji, ale z reguły sięga do przyczyn trudności. Spotkania odbywają się cykliczne ― ich częstotliwość zależna jest od potrzeb pacjenta. Sesje są najczęściej przeprowadzane raz w tygodniu i trwają około godziny. Podczas spotkania pacjent jest sam ze swoim terapeutą, dzięki czemu zyskuje przestrzeń, która pozwala mu na swobodne omawianie swoich myśli oraz problemów.

Wskazaniami do psychoterapii mogą być: niskie poczucie własnej wartości, trudności z funkcjonowaniem w bliskich relacjach, problemy emocjonalne, stany lękowe, nerwice, depresja, brak satysfakcji z życia, poczucie braku sensu życia, doświadczenie samotności, straty, raniące lub traumatyczne doświadczenia rodzinne, problemy psychosomatyczne, uzależnienia.

W Klinice Edukacyjnej prowadzimy więcej niż tylko jeden rodzaj terapii:

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA; jest to bezpośredni kontakt terapeuty z pacjentem, bez udziału osób trzecich w trakcie spotkania. Źródło niechcianych zachowań odkrywane jest w przeszłości pacjenta, w związku z czym psychoterapeuta zyskuje możliwość dopasowania idealnej formy terapii, która pomaga pacjentowi przezwyciężyć lub kontrolować problem.

PSYCHOTERAPIA PAR; terapia pozwala odbudować związek i naprawić relacje par, które przeżywają kryzys partnerski i z którym nie potrafią sobie poradzić. Partnerzy zyskują również indywidualne korzyści: terapia pozwala lepiej zrozumieć samych siebie, określić swoje własne cele, a także ujednolicić oczekiwania, jakie żywi się w stosunku do swojego partnera.

PSYCHOTERAPIA RODZINNA; podczas sesji psychoterapeuta rozmawia z rodziną, starając się poznać źródło nieporozumień oraz konfliktów, z jakimi zmagają się jej członkowie, czego następstwem jest wspólna praca nad rozwiązaniem problemu. Terapia przyczynia się odbudowania zaburzonych relacji rodzinnych. Tego typu terapia jest pomocna nie tylko w przypadku kłopotów z osłabioną więzią i nieporozumieniami, ale również wtedy, gdy na rodzinę spada traumatyczne przeżycie, np.: śmierć bliskiego, rozwód, separacja, kłopoty zdrowotne któregoś z członków rodziny, zmiana otoczenia.

 

W przyszłości planujemy wzbogacić ofertę kliniki o prowadzenie PSYCHOTERAPII GRUPOWEJ ― terapia odbywa się w kilku lub kilkunastoosobowej grupie osób prowadzanej przez terapeutę. Swoje trudności pacjent omawia z członkami grupy, których problemy wykazują podobieństwo do problemu pacjenta. Każda ze stron zyskuje tym samym poczucie zrozumienia, a także akceptacji. Terapie grupowe są przede wszystkim przeznaczone dla osób zmagających się z problemami w sferze społecznej, mają trudności z utrzymaniem właściwych relacji międzyludzkich, odczuwają pustkę i osamotnienie.

Podziel się… podatkiem

Zbliża sie czas rocznych rozliczeń podatkowych. Prosimy Państwa o wsparcie naszych działań swoim 1% podatku dochodowego. Dzięki temu będziemy mogli pomóc w realizacji działań, prowadzonych przez instytucje jezuickie.

Wspieramy

Eh bien, ce que cela signifie, c'est que l'impuissance pourrait être due à plusieurs problèmes physiologiques et psychologiques chez l'homme qui ne peuvent être traités qu'avec l'aide de médecins experts, ce que aucun taxi du kamagra jelly ne peut résoudre. Cependant, le Viagra n'est qu'un simple remède contre le système de réponse chez les hommes, en les aidant à être «activés naturellement» lors de la stimulation sexuelle.